3 Mart 2014 Pazartesi

gözlükçüüüg

sevgili bloğum ve siz değerli okuyucuları;

tiyatroda işler hazirana kadar askıya alındı. biz de kızlarla hazirana kadar geçici işlere dağılmaya karar verdik. ah ah aslında nelere karar verdikte neyse bakalım.


geçici iş deyince ben ilk başta günlük işlere gideyim diye düşündüm. siz siz olun sakın googleda günlük iş diye aratmayın. amanın ne terbiyesiz şey onlar. 

annemi görmeye maşukiyeye gitmiştim. iş güç konuşuyorduk. bir zamanlar annemle alışveriş yaparken bir çikolata standında üniversiteden arkadaşım arzuyla karşılaşmıştık. annemin aklına arzu geldi. ona sor bakalım nasıl girmiş bu işlere diye. hemen faceden arzuya yolladım mesajı uzun uzun muhabbet ettik. cvler falan derken beni ajansına soktu. bu arada arzu artık işinde gücünde bir hatun :) demek ki ajans uğurlu bizimde tiyatroda işler açılacak ehehe :) 

GÜNCELLEME: insan kaynakları firması, ajans değil. 

ajans sayesinde iki kere bir internet sitesinin fotoğraf çekimlerine  gittim. efendime söyleyeyim manken soyup giydirme, ürünleri koliden çıkarma, asma ütüleme, tekrar paketleme gibi işleri yaptım yaklaşık 6-7 saat sürüyordu. güzel insanlar tanıdım. karşılıklı oldukça rahat anlaştık, rahat çalıştık. amma ve lakin. baktım bu gün gün iş yaparak olmayacak. ajanstan tolga beyle görüştüm. bir gözlük firmasında dönemsel bir iş ayarlayabilceğini söyledi. bir kaç gün sonra gözlük firması beni görüşmeye çağırdı. hafta başı işe başladım. veri girişi elemanıyım. gözlük reçetelerini sisteme giriyorum.

bugün işte 6.günümdü. ortam rahat sıcak. tamamen alıştım diyebiliriz. ilk başta insanları çok mesafeli olduğunu düşünsem de şuan herkesle samimiyim. hayatımda ilk kez masa bir işte çalışıyorum. boyun ağrısı, omuz ağrısı sahibi oldum :) 

sonuç itibariyle her gün 6da kalkıyorum. 8de iş başı yapıyorum, ve 5te ofisi terk ediyorum. sanırım hala vücudum bu tempoya alışamadı.

bunlar benim hep iyi günlerim ha.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder